SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Gerze Meslek Yüksekokulundan KIZILAY’a Büyük Destek

16.10.2019

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından Gerze Meslek Yüksekokulumuzda düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasına, Yüksekokulumuz öğrencileri ve akademik personeli yoğun ilgi gösterdi.
 Gönüllü olarak Kızılay’a kan bağışı yapmak için standlarda ve hazırlanan alanda kuyruklar oluşturan öğrenciler, “Kan bağışında bulunmak başta sağlığımız açısından önemli iken ihtiyacı olan bir kimseye en zor anında bu şekilde destek olacağımızı bilmek bizleri mutlu ediyor. Ayrıca sağlıklı iken bu bağışı yapabilmek her şeyden anlamlı” diyerek duygularını dile getirdi. 
 


Kan bağışı öncesi Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Sayın Birkan Yaşar BATUR, 25 yaş öncesi genç nüfusu kan bağışı konusunda bilinçlendirmek, “gönüllü ve düzenli ” kan bağışçısı olmalarını sağlamak amacıyla bir sunum gerçekleştirdi. Samsun Kan Alma Birimi'nde görev yapan Sayın Dr. Mehmet ÖZBAY ve Sayın Dr. Oktay İrşad YANIK, öğrenciler ile birebir ilgilenerek, bağış sırasında ve sonrasındaki doğru bilinen yanlışlar ile ilgili detaylı bilgiler vermesi, öğrencilerin kan bağışlama konusundaki tereddütlerini de giderdi. Kan bağışı kampanyası için Kızılay’a gönüllü olarak kan veren öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
 


Kızılay yetkilileri 165 başvuru içerisinden 141 ünite kan bağışının yapıldığı iki günlük program sonunda, öğrencileri kan bağışı konusunda teşvik etmeleri, gönüllü kan bağışçısı olmaları ve Kızılay ekibine göstermiş oldukları ilgiden dolayı, Yüksekokul Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sedat İPAR başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize teşekkürlerini sunarak, öğrencilerimize ise büyük minnetlerini dile getirdiler. 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016